Organizata Kombëtare e Shëndetit, EODY, në Greqi, njoftoi sot 342 raste të reja të koronavirusit në vend, ndërkohë që numri i përgjithshëm i rasteve është 16.627.

Njëherësh janë bërë publike edhe 68 pacientë që trajtohen të intubuar si dhe që 192 pacientë janë liruar nga ICU. Janë regjistruar 9 vdekje të tjera dhe ka shkuar në 366 vdekje gjithsej në vend.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: