Greqia ka shënuar sërish shifra të larat të infektimeve me Covid-19. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 17960 raste të reja. Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 1,848,223.

Ndërkohë numri i vdekjeve është rritur kun ë 24 orët e fundit 115 qytetarë nuk e kanë fituar dot betejën me Covid-19.

 

(Balkan Web)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: