Mauro Icardi është përjashtuar nga skuadra e parë e PSG. Sulmuesi argjentinas është totalisht jashtë projektit të nisur nga trajneri Galtier dhe vetë ky i fundit në konferencën për shtyp ka këshilluar Mauriton të gjejë një skuadër tjetër ku do mund të sistemohet.

Duke qenë një ekipet nga Milano e refuzuan, po shqyrtohen aleternativa të tjera. Sipas Fotomac, Icardi është në bisedime me turqit e Gallatasaray. Gallatasaray ka qenë tejet aktive në merkato, ku ia ka dalë të transferojë lojtarë si Torreria dhe Dries Mertens.

R4
R4

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: