Kanadaja në shtator do të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Kryeministri Justin Trudeau deklaroi se me hyrjen në valën e katërt të COVID-19 qytetarët duhet të vendosin se si do të përfundojnë luftën ndaj pandemisë.

Në fakt, sondazhet tregojnë se kësaj radhe Trudeau mund të formojë një qeveri të shumicës ndryshme nga 2019.

Më 20 shtator kanadezët do të zgjedhin qeverinë e ardhshme që do ti drejtojë në sfidat e reja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb