Nga Zonja Katerina
Përbërësit

1 kg krahë pule, Kripë, piper i zi, Salcë e ëmbël speci për servirje.

Përgatitja

Në një tenxhere me ujë të vluar me kripë vendosim krahët e pulës të marin 2-3 valë. I heqim më pas, i spërkasim me pak kripë dhe piper të zi dhe i vendosim në skarën e sobës në furrë të piqen nga të dyja anët për 15 minuta.

Pasi krahët e pulës të jenë pjekur i servirim me salcë të ëmbël speci.

(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb