TIRANË

Ministrja e Kulturës Elva Margariti ka rrëfyer në “Dritare me Rudinën” në News24 edhe se ku do i kalojë pushimet. Ajo tha se i bashkohet rivierës por se preferon disa ndalesa. Margariti tregoi se këtë verë mund ta nisë edhe nga Zogaj.

“Do i bashkohem rivierës shqiptare. Do preferoja disa ndalesa, jo në një vend. Kam qenë e pasionuar shumë pas Dhërmiut. Gjëja që më pëlqen më shumë është ta filloj që nga Zogaj në Shkodër. Gjëja më e bukur është të bësh një tur, nga Zogaj deri në Butrint”, tregoi ministrja.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb