Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Alibeajt, është zyrtarizuar edhe kandidati i PD-së për Bashkinë e Tiranës.

Gazetari Osman Stafa tha për BalkanWeb se nga Kryesia është marrë vendimi që Roland Bejko, të jetë kandidat për Tiranën.

“Mbledhja e Kryesisë së PD zyrtare ende vazhdon. Roland Bejko u zgjodh me shumicë votash për të kandiduar për bashkinë e Tiranës. Bejko ka marrë 10 vota nga Kryesia.”, tha më tej gazetari Osman Stafa.

Ndërsa vetë Roland Bejko mësohet se ka votuar Jonila Godolen.

Nuk morën pjesë në votim

 1. Gazment Bardhi
 2. Dhurata Çupi
 3. Jorida Tabaku
 4. Ori Nebiaj
 5. Jonila Godole

Votuan pro Roland Bejkos

 1. Fitim Zekthi
 2. Taulanda Jupi
 3. Kreshnik Collaku
 4. Orjola Pampuri
 5. Xhemal Gjunkshi
 6. Flamur Hoxha
 7. Gazment Koduzi
 8. Enkelejd Alibeaj
 9. Taulant Zeneli
 10. Agron Kapllanaj

Abestenim

 1. Indrit Sefa
 2. Endri Hasa
 3. Juela Hamati

Sa i përket kandidatëve të publikuar deri tani nga PD e Alibeajt, ata janë 17.

Mallakastër- Agron Kapllanaj

Poliçan – Florian Qamo

Kuçovë – Ilirjan Koxhaj

Kamëz – Bilbil Bajraktari

Lezhë – Sandër Marku

Krujë – Sabah Sheta

Dibër – Naim Gazidede

Kurbin- Genc Doçi

Dimal- Dritan Sula

Patos- Pranvera Rizai

Vaut i Dejës- Klomentina Drini

Fier -Eriselda Zotaj Çelaj

Librazhd -Bujar Vreto

Vorë- Ibrahim Bruka

Korçë -Gjergji Gjata

Sarandë- Skënder Muço

Mirditë Mark Ruçi

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb