Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter ka goditur Greqinë.

Mediat e vendit fqinj shkruajnë se epiqendra e tërmetit ka qenë në Kyparissia, në Peloponez.

Epiqendra u raportua 25 km në jugperëndim të Kyparissias.

Thellësia e tërmetit është vlerësuar në 22.9 km. Deri më tani nuk ka raportime për dëme materiale.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb