Imperial College në Londër ka publikuar një studim ku tregon se sa jetë ka shpëtuar prej koronavirusit masa ‘’Lock- Down’’ e vendosur nga shumica e shteteve europiane.

Sipas studimit, 38 mijë njerëz ka shpëtuar Italia me vendosjen e ‘’Lock- Down’’ kombëtar kurse Spanja 16 mijë. Po ashtu Franca ka shpëtuar 2 mijë e 500 persona, Belgjika 560, Gjermania 550 kurse Britania 370.
Kujtojmë se Shqipëria ka marrë prej rasteve të para me koronavirus në vend një ‘’Lock- Down’’ kombëtar.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb