Në rrjetet sociale është shpërndarë një video, ku shihet sesi “shpërthen” një makinë e tipit “Tesla” në një parking.

Automjeti mësohet të ketë qenë e tipit ‘Model S’, e prodhuar nga viti 2012, e që ende vazhdon të jetë në prodhim.

Shpërthimi ka ndodhur në një parking. Nuk bëhet akoma me dije se ku ndodhet parkingu, por kamerat kanë kapur momentin kur makina shpërthen.

Publikimi i pamjeve në rrjetet sociale kanë bërë që shumë komente të ketë në rrjete sociale. Të shumtë kanë qenë ata që kanë shprehur skepticizëm për këtë lloj makina.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb