Kanë mbërritur në Qarkun e Beratit materiale për 6 KZAZ e qarkut.

Me makinat e ushtrisë dhe të shoqëruar nga efektivë të policisë, baza materiale është shpërndarë në 5 bashkitë: Berat, Kuçovë, Dimal, Skrapar e Poliçan.

Kutitë e Votimit, fletët dhe të gjitha procesverbalet e materialet e nevojshme për çdo Qendër Votimi janë shkarkuar në KZAZ-të përkatëse dhe do të shpërndahen në çdo qendër në qytet e fshat.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb