KOSOVA

Kryeministri ne detyrë, Albin Kurti sikur ka paralajmëruar se do të ketë protesta të rregullta nëse tentohet të bëhet një qeveri. Ai këtë e bëri duke përmendur diçka nga e kaluara. Kurti thotë se më 25 mars nëse nuk do ishte situata e koronavirusit do të ndodhte demonstrata e madhe që nga koha e pas luftës ndaj Serbisë.

“Me 25 Mars do ta kishim demonstratën më të madhe që nga paslufta…

Nëse kanë vendosur që ta shkelin Kushtetutën dhe nëse do t’ua përdredhin duart dhe mendjen dhe në këtë mënyrë ta legjitimojnë, atëherë i bie që VV do të jetë në opozitë. Unë besoj se çfarëdo qeverie e harnuar nuk do të mund të mbijetojë, për shkak të popullit”, ka thënë ai.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb