Mediet serbe kanë publikuar momentin kur avionët e NATO-s kanë bombarduar bazën famëkeqe të ushtrisë së tyre në Prishtinë, në prill të vitit 1999.

Në vide shihet momenti kur bombardohet baza e njohur me emrin “Korpusi i Prishtinës”, ndërsa ushtarët serbë janë të pushtuar nga paniku.

E gjithë rruga ishte mbushur me tym dhe nga baza dilnin shtëllunga tymi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb