Recete nga znj Eneida
Përbërësit

350 gr karkaleca
3-4 qepë të njoma
1 karotë
2 vezë
2 thelpinj hudhra
2 filxhanë kafeje me qumësht
150 gr miell
Majdanoz
Kopër
Kripë/ Piper të zi
1 lugë të vogël pluhur pjekës
Vaj për skuqje

Për salcën:

2 lugë kos të trashë
1 lugë majonezë
Lëng limoni
Lëkurë limoni
Kripë/Nenexhik
Piper të zi

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb