Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi njoftoi 2 874 raste të reja të Covid-19, nga të cilat 10 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve

arrin në 485,015. Në të njëjtën kohë, sipas informacionit të EODY, 144 pacientë janë të intubuar në ICU. Që nga fillimi i pandemisë 2799 pacientë janë larguar nga ICU. Vdekjet e reja të pacientëve me COVID -19 janë 15, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 12,926 vdekje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: