GREQI

Greqia dhe Turqia nuk i kanë lënë pas tensionet në Mesdheun Lindor. Anijet turke mësohet të kenë lundruar 10 milje larg nga ishulli i Kretës.

Kjo ka shqetësuar palën greke teksa Nikos Dendias ia ka terguar me hartë këtë veprim ministrave të jashtëm të BE.

Nuk dihet se çfarë arsye kanë pasur turqit kësaj radhe në Mesdheun Lindor teksa dihet se vitin e kaluar dërgonin anije për kërkime nafte e gazi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb