GREQI

Dy të rinj janë arrestuar për rrahjen e rëndë të policit në Athinë gjatë protestës së dhunshme në Nea Smyrni.

Totali i të arrestuarve nga përplasja e dhunshme e djeshme ka shkuar tashmë në 15, 7 prej të cilëve të mitur.

Të lënduar mbetën plot 10 policë, ndërsa nga kampi i protestuesve, shumic anti-autoritarë dhe huliganë paralajmërojnë se rezistenca do të vijojë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb