GREQI

Greqia ka shënuar një rritje të lartë rastesh aq sa mediat fqinje e kanë cilësuar si një ‘shpërthim’ tv COVID-19 në gjithë vendin.

408 raste u regjistruan në 24 orët e fundit, më shumë se 100 më tepër se një ditë më parë.

45 prej rasteve të reja u pikasën nga testimet në portat hyrëse për në Greqi kurse 58 të tjerë i përkisnin kontakteve tv rasteve të mëparshme.

Po ashtu edhe 6 vdekje të tjera janë shënuar sot nga COVID-19 duke e çuar totalin në Greqi në 462 viktima.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb