GREQI

Greqia ka regjistruar rritje shifrash në 24 orët e fundit nga COVID-19. 59 viktima dhe 3 mijë e 197 të infektuar janë regjistruar.

Rastet kanë kapërcyer thuajse dyfish nga një ditë më parë. Ndërkohë në intubim vijojnë të jenë 732 pacientë.

Greqia këtë javë çel sezonin turistik veror, dhe pavarësisht shifrave parashikon një hapje totale.

(BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb