Recete nga znj Eneida
Përbërësit
Sallatë jeshile
Finok
Domate të thara
Parmixhano
Mollë jeshile
Fara susami
Arra
Për salcën:
1/2 limon
3 luge vaj ulliri
1 lugë mustardë
Pak kripë/piper

Përgatitja
Shtojmë përbërësit e sallatës në tas, dhe përgatisim salcën. I rrahim bashkë përbërësit (përveç vajit), të cilin e shtojmë pak e nga pak duke rrahur salcën derisa të trashet. Shtojmë salcën, parmixhanon, farat, arrat dhe e servirim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb