Nga: ENEIDA CAKERRI

Për shishqebapët:
2 gjokse pule
3 speca të kuq
3 qepë
60 ml vaj ulliri
60 ml lëng limoni
2 lugë mjaltë
1 lugë e vogël piper i kuq
1 lugë e vogël kumin
Pak turmerik
Pak xhinxher
Kripë/piper

Për salcën
150 gr majonezë
3 lugë ketchup
1 lugë mustardë
Kripë/piper
Pak turmerik

Për pitet aromatike:
500 gr miell
350 gr kos
1 zarf pluhur pjekës
Kopër të thatë
50ml vaj ulliri
Kripë
Një majë luge sheqer

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb