SPANJA

SHBA dhe Franca së fundmi kanë ndaluar përdorimin e hidroksiklorokinës për të trajtuar pacientët me COVID-19, por kjo nuk do të ndodhë me Spanjën.

Spanja është e vendosur që mos heqë nga përdorimi i kurimit hidroksiklorokinën dhe pse disa studime e paraqesin si të rrezikshme sidomos për sistemin nervor dhe kardiak.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb