Një tërmet me magnitudën 4.2 të shkallës rihter ka goditur sot zonën detare në juglindje të Karpathos në Greqi.

Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në orën 04:10 të mëngjesit të së martës.

Sipas Institutit Gjeodezik të Observatorit Kombëtar të Athinës, mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 82 km në juglindje të Karpathos.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: