Një tërmet me madhësi 4.2 tronditi detin Jon këtë  pasdite të së enjtes  në orën  16.05 me orën lokale, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Tërmeti ndodhi në jug të Zakynthos, më saktësisht 54 km në perëndim të Strofades, ndërsa kishte një thellësi fokale prej 2 km.

Ky tërmet u parapri nga një tjetër, 3.5 në shkallën Rihter, 57 km në perëndim të Strofades dhe me një thellësi fokale prej 6.4 km, i ndjekur nga një tjetër  më parë  prej  3 të shkallës Richter, 31 km në perëndim – veriperëndim të Strofades, me një thellësi fokale 10 km.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: