Një ushtar i ushtrisë pakistaneze dhe pesë terroristë u vranë në një përleshje në provincën veri-perëndimore të Pakistanit Khyber Pakhtunkhwa.

Shkëmbimi intensiv i zjarrit ndodhi kur forcat e sigurisë kryen një operacion të bazuar në inteligjencë në distriktin e Vaziristanit Verior të provincës, tha në deklaratë krahu ushtarak i mediave për Marrëdhëniet Publike të Ndër-Shërbimeve (ISPR).

Pesë terroristët e vrarë ishin përfshirë në aktivitete terroriste kundër forcave të sigurisë, vrasje të synuara dhe rrëmbime për shpërblim, thuhet në deklaratë, duke shtuar se armët dhe municionet duke përfshirë automatikë dhe granata dore u sekuestruan nga posedimi i tyre.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb