Drejtoria e Policisë dhe Byroja Kombëtare e Hetimit kanë dhënë informacion zyrtar në lidhje me operacionin për operacionin e SPAK, që lëshoi 11 urdhër-arreste.

Në këtë operacion u arrestua Erzen Breccani, Dedan Gjoni, Bujar Ajetin si dhe Besmir Murati.

NJOFTIMI I POLICISE
Më datën 20.11.2023 Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit dhe Byroja Kombëtare e Hetimit, nën drejtimin e Prokurorisë së Posaçme, kanë ekzekutuar urdhrat për ekzekutimin e vendimit penal nr.124, datë 17.11.2023, për 4 shtetas, konkretisht për shtetasit

Erzen Bercani,

Besmir Murati,

Dedan Gjoni dhe Bujar Ajetin.

Detyrim Paraqitje:

5-Jonida Babameto, oficere e Drejtorisë së Kufirit dhe Emigracionit.

Ne kerkim:

Ismail Zeneli

Artan Sulejmani

Albert Prenga

Bajram Grabova

Eralbi Breçani, djali i Erzen Breçanit

Ervin Mata.

***

Në kuadër të këtij procedimi penal, Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, në bashkëpunim intensiv me Eurojust, Europol dhe agjencitë ligjzbatuese holandeze, belge, gjermane, braziliane, kolumbiane dhe franceze, ka zhvilluar hetime lidhur me disa shtetas shqiptarë të përfshirë në aktivitete kriminale në Shqipëri, në Amerikën e Jugut si dhe në disa vende të tjera në Evropë. Po ashtu është hetuar dhe lidhur me disa ngjarje kriminale të mëparshme të ndodhura në Shqipëri. 

**

1- “Sigurimi i kushteve dhe i mjeteve materiale për të kryer vrasje”,

2- Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”,

3- “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”,

4- “Trafikimi i narkotikëve”,

5- “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”,

6- “Grupi i strukturuar kriminal”,

7- “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”,

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: