Vjon të rritet frikshëm numri i viktimave dhe të prekurve nga koronavirusi në Greqi.

Mediet raportojnë se ka shkuar në 38 numri i viktimave, ndërsa janë infektuar deri më tani 1156 persona.

Autoritetet bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 95 qytetarë. Në terapi intensive ndodhen 69 të infektuar, ndërsa janë kryer 15 mijë teste.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb