Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ku një 24 vjeçar përdhunoi në ashensor një 11 vjeçare.

Sipas gazetës greke ngjarja u zbulua nga psikologia e shkollës, e cila kishte folur me vajzën.

Vajza i kishte rrëfyer se 24 vjeçari i kishte thënë që mos t’i treginte askujt për këtë që ka ndodhur.

Autori i dyshuar i krimit u arrestua nga policia dhe u dërgua në prokurori, ku e kishte pranuar akuzën, duke thënë se: “Nuk e dija që ajo ishte 11 vjeçe”.

Mediat shkruajnë se djali e ka përdhunuar dy herë vajzën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb