Zvicra ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër ndaj Serbisë për herë të dytë radhazi dhe për herë të dytë radhazi e eliminoi Serbinë.

Helvetikët triumfuan 3:2 ndaj Serbisë, duke u kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.

317853517 485392980348127 6556189024145857896 N
317853517 485392980348127 6556189024145857896 N

E në Prishtinë ka filluar festa e madhe, por jo vetëm, në shumë qytete të Kosovës është festuar mbrëmjen e së premtes. Malisheva ka dalë në rrugë. Në Zvicër gjithashtu shqiptarët kanë festuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb