Vllaznia e femrave debuton për herë të parë në Ligën e Kampioneve, duke u bërë e para skuadër shqiptare për femra që e arrin këtë sukses. Ditën e sotme, skuadra shkodrane ka njohur rivalet që do të ketë kundër në fazën në grupe, pas shortit të hedhur në Nyon të Zvicrës.

Kundërshtarët e saj do të jenë Chelsea, PSG dhe Real Madrid, në grupin A, i cili mund të quhet dhe si grupi i ferrit.

GRUPET

Grupi A: Chelsea, PSG, Real Madrid, Vllaznia.

Grupi B: Wolfsburg, Sllavia Prague, St. Polten, Roma.

Grupi C: Lyon, Arsenal, Juventus, Zurich

Grupi D: Barcelona, Bayern Munich, Rozengard, Benfica.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb