DURRËS

Rexhep Rapi është arrestuar në Sukth të Durrësit për armëmbajtje pa leje.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se ‘’Kep Arapi’’ ishte në hyrje të lokalit të tij kur u arrestua nga Policia.

Më parë Rexhep Rapi dyshohet se ka qenë i përfshirë në një vrasje si dhe në vepra të tjera penale. Saktësishtë Rapi rezulton se në tetor të vitit 2012 ka rënë në prangat e Policisë pasi po në lokalin e tij i janë gjetur 280 gram kanbis sativa.

Më pas atij i është kontrolluar banesa dhe ka rezultuar se 90 fishekë të kalibrave të ndryshëm. Në aktivitetin e drogë së Rapit ishin përfshirë edhe 2 persona të tjerë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb