Mbyllet konkursi i parë i letërsisë satiriko-humoristike në Pogradec. Agron Goga në prozë dhe Jani Duri në poezi u shpallën fitues në konkursin e letërsisë satiriko-humoristike, i cili u mbajt për dy ditë me radhë në qytetin liqenor të Pogradecit.

Ky konkurs përveçse ka shpalosur artin e mirëfilltë të humorit, solli një sfide me vete siç është ajo e krijimit të një harte për të gjithë autorët shqiptare kudo neper bote qe shkruajnë letërsi të mirëfilltë, një letërsi që brenda saj ka një filozofi të jashtëzakonshme te jetës.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Pas një pune disa mujore konkursi i cili vjen për herë të parë në qytetin e Pogradecit arriti të finalizojë me sukses një aktivitet që ka nisur me bienalen e karikaturës, Niko Nikolla. Në konkursin e letërsisë satiriko-humoristike u ndanë edhe çmime të tjera të dyta ndërsa vlen të përmendet edhe çmimin që rrëmbeu Presheva në poezi me Sevdail Hysenin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb