OKB ka bërë me dije se të paktën 816 civilë janë vrarë dhe 1,333 të tjerë janë plagosur në Ukrainë.

Shumica e viktimave kanë humbur jetën për shkak të granatimeve nga artileria e rënë , sie dhe sulmet ajrore me raketa, bën me dije zyra e OKB-së.

Sipas OKB numri zyrtar i humbjes së jetëve ,mund të jetë edhe më i lartë, pasi OHCHE nuk është në gjendje të mbledhë informacion nga disa prej qyteteve të goditura përfshirë Mariupolin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: