GREQI

Regjistrohen 62 rastet e reja, nderkohe qe shkon 73 numri i të vdekurve në Greqi.
Greqia ka arritur 73 viktima nga koronavirusi teksa 2 të fundit ndërsa deri më tani janë raortuar 62 raste të reja.

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë tha se deri më tani në shtetin helen janë 1735 të infektuar nga koronavirus nga të cilat 54.9% janë burra.

Mësohet se 93 paciente greke po trajtohen të intubuar. Mosha mesatare e tyre është 65 vjeç.
Greqia mbetet një nga vendet me më shumë të infektuar dhe viktima në Ballkan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb