GREQI

Greqia ka regjistruar së fundmi 30 viktima dhe 556 raste të tjera nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Shifrat e sotme janë më të larta se ato që vendi fqinj ka regjistruar në ditët e mëparshme.

Nga ana tjetër 320 pacientë vijojnë të intubuar në spitale teksa autoritetet greke këtë pjesë e kanë konsideruar si shqetësim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb