Shkrimtarja e njohur turke Pelin Batu e cila gjithashtu ka interpretuar në një sërë filmash humbet nënën e saj e cila ishte shqiptare.

Batu e bëri njoftimin përmes rrjetit social Twiiter ku shprehet se e ëma kishte ndërruar jetë. “Damari shqiptar luftoi deri në fund. Lamtumirë nëna ime e guximshme Nevra Batu”.

  • foto galeri
  • foto galeri

Pelin Batu është një nga emrat më të njohur të publicistikës turke. Ajo është thuajse çdo javë në ekran me analizat e saj. Ndërkohë ka interpetuar në shumë filma kinematografikë dhe seriale turke.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb