GREQI

Greqia nuk po gjen qetësi, një tjetër tërmet i fuqishëm është regjistruar mëngjesin e sotëm në shtetin fqinj.  Termeti me magnitudë 4.5 ballë i shkallës Rihter është regjistruar në orën 05:25 të mëngjesi të sotëm në një zonë detare 65 kilometra në jug-perëndim të Zakynthos.

Sipas mediave lokale, tërmeti  kishte një thellësi prej 2 km dhe llogaritet si tërmeti më i fuqishëm në Detin Jon.

(n.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb