GREQI

Detaje të reja janë zbuluar nga sulmi me acid që tronditi kishën ortodokse dhe gjithë Greqinë.
Autori i cili shërbente dhe sip rift, Theofylaktos Kombos ishte me problem psikike dhe para 1 muaji kishte kryer tentativë vetëvrasje.

Mitropolitët e plagosur së bashku me rojen kanë plagë të rënda në fytyrë. Sipas dëshmitarëve, nga acidi sulfuric i hedhur atyre iu shkrinë veshjet, këpucët, ikonat dhe kryqet në trup.

Ndërkohë Kombos në 2018 u arrestua për kokainë dhe sjellje të rëndë disiplinore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb