NGA ZONJA VJOLLCA

 

300 gr kungull i verdhë

2 presh (vetëm të bardhat)

1 patate

40 gr gjalpë

1 gotë qumësht

Kripë

Piper i zi

Sherebel

Rozmarinë

Fillimisht kaurdisim preshin e prerë hollë me pak gjalpë. Më pas shtojmë patatet dhe kungullin të prerë në kubikë si dhe erëzat. E lëmë të ziejë për 20 minuta, më pas e frulojmë duke shtuar dhe një gotë qumësht.

 

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: