GREQI

Një koncert i pazakontë u mbajt në Greqi pas pandemisë por me distancim social.

Zgjidhja është gjetur duke organizuar një koncert me makina, ku qytetarët nuk rrinin grumbull por në makinat e tyre dhe këndonin brenda tyre ndërkohë që dëgjonin muzikë.

Makinat janë parkuar në një stadium buzëdetit në një nga lagjet më të njohura të Athinës, Glyfadha dhe morën pjesë 300 makina të rreshtuara.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb