Drejtori i zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç i është kundërpërgjigjur kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, ndërsa akuzoi këtë të fundit se po mashtron popullin e tij.

Sipas Gjuriç një gjë të tillë Hoti vetëm po e parashikon.

“Pa marrë parasysh sa herë ai e përsërit këtë gënjeshtër, unë do ta mohojë atë”, tha ai.

Më tej ai pati edhe një porosi për kryeministrin kosovar. “Mesazhi im drejtuar Hotit është: Ndaloni së foluri kot, ta themi gjerësisht – të përgojoni. Unë nuk asgjë më shumë për t’ju thënë”, është shprehur ai në një njoftim për shtyp në orët e vona të kësaj të mërkurë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb