Strukturat drejtuese të PD në Shkodër propozojnë Xhemal Bushatin kandidat për kryetar bashkie.

Propozimi për Xhemal Bushatin do t’i kalojë për miratim Kryesisë qendrore në Tiranë. Sipas afateve të vendosura nga Kryesia e PD, baza e partisë dhe strukturat drejtuese të Degëve në 6 bashkitë, do të propozojnë kandidatët.

Kandidatët e propozuara nga baza do i nënshtrohen më pas shqyrtimit dhe miratimit nga Kryesia e PDSH. Dje u zbuluan emrat e kandidatëve në Rrogozhinë, Ferdinand Saraçi dhe në Durrës, Luan Hoti.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb