GREQI


Rreziku i shkëputjes së shkëmbinjve, që mund të cojnë në rrezik për jetën bëri atë që  autoritetet të vendosnin të mbyllin plazhin  në Porto Rafti pas tërmetit pranë Avlaki në Attica.


Sipas mesogianeës.gr, ky shkëmb i rrezikshëm ndodhet në Panorama Beach në Porto Rafti, pranë Avlaki.


  • foto galeri

Autoriteti i Mbrojtjes Civile i Komunës së Markopoulo, ndërhyri i  alarmuar pranë Autoriteti Portual për të vazhduar menjëherë me evakuimin e këtij plazhi.

Kryebashkiaku Markopoulou, Sotiris Methenitis, tha: “Ne po u bëjmë thirrje urgjente qytetarëve dhe qytetarëve për shpalljen e këtij njoftimi, si dhe vetëdijesimin për nevojën, bashkëqytetarë ose pushues, të paktën për 10 ditë, që të mos lahen në atë plazh, derisa të ruhet siguria e nevojshme “.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb