Recete nga znj Eneida
Përbërësit

800 gr patate
2 vezë
100 gr djathë kaçkavall
200 gr proshutë
200 gr djathë gouda
Galetë
Vaj ulliri
Kripë
Piper i zi
Majdanoz

Përgatitja

Patate i ziejmë, shtojmë vezët, djathin kaçkavall, 4 lugë galetë, vaj ulliri, kripë, piper të zi dhe majdanozin. E ngjeshim dhe e shtrojmë në një letër pjekje. E mbushim me proshutë dhe djath gouda, e rrotullojmë,
shtojmë galetë nga lart, vaj ulliri dhe e pjekim me 200 gradë për 20 minuta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: