NGA ZONJA VJOLLCA*

1 kokërr avokado
½ kastravec
½ lëng limoni
150-200 ml kos
2 lugë gjelle majdanoz të grirë
2 thelpinj hudhër
150 ml lëng domate të freskët
1 lugë gjelle xhinxhër e grirë
Kripë
Piper i kuq

Të gjithë përbërësit e mësipërm (me përjashtim të piperit të kuq) i vendosim në frulator dhe i kthejmë në krem (pure). Më pas e servirim duke shtuar në qendër një luge kos me pak piper të kuq.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: