Recete nga znj Eneida
Përbërësit

Për pandispanjën:

4 vezë
100 gr sheqer
100 gr miell
1 lugë pluhur pjekës

Për mbushjen:

3 mollë
100 gr sheqer kaf
Pak kanellë

Për kremin:

50 gr miell
150 gr sheqer
500 ml qumësht
50 gr gjalpë
2 të verdha vezësh

(BalkanWeb/News24)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: