Edhe qytetarët e Cërrikut dhe Lushnjes janë ngritur këtë mbrëmje në protestë kundër vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha.

“BalkanWeb” sjell pamje nga protesta në Cërrik, ku shihen kryesisht të rinj, të cilët kanë nisur një marshim rreth orës 18:00 drejt qendrës së qytetit, në kujtim të të ndjerit Klodian Rasha.

Pjesëmarrësit, të mbështetur dhe nga përfaqësues të FRPD, kanë ndezur qirinj dhe kanë mbajtur një minutë heshtje në kujtim të jetës së 25-vjeçarit.

Ndërkohë, protestuesit kanë shprehur indinjatën e tyre ndaj qeverisë, duke kërkuar rend, siguri dhe përgjegjësi për vrasjen e të riut, teksa kanë thirrur në kor “Drejtësi për Klodianin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb