GREQI

Organizatat e minoritarëve greke dhe emigranëve shqiptarë në Greqi i kanë bërë thirrje qeevrisë greke që këtë fundjavë për shkak të zgjedhjeve të 25 prillit të lehtësojë qarkullimin e votuesve në pikën kufitare të Kakavijës.

Sipas Epiruspost.gr, kërkesa ka shkuar në qeverinë greke dhe kërkohet që këtë fundjavë të caktohen kusthe përkatëse që votuesit të kenë mundësi të vijnë të votojnë në Shqipëri.

Deri më tani s’ka reagim nga qeveria greke edhe nëse do të shqyrtohet apo jo, ndërsa kanë ngelur edhe 6 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb