Nga: ZONJA ENEIDA

150 ml vaj
100 ml verë të bardhë
2 lugë pluhur pjekës
50 gr sheqer pluhur
400 gr miell
Llokume

Përgatisim brumin duke bërë bashkë vajin, verën, sheqerin. Pasi i trazojmë shtojmë miellin dhe pluhurin pjekës. E punojmë brumin dhe hapim nje petë rreth 2-3 mm të trashë. E presim në formë rrethore dhe vendosim llokume brenda. I vendosim në tavë dhe i pjekim në 180 gradë për 35-40 minuta.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb