Nga Zonja Katerina
Përbërësit

1 pako peta, Per beshamelin, 2 luge miell, 2 luge gjalpe, 1.5 – 2 gota qumesht, Arre moskat, 400 gram djathe, 4- 5 kokrra veze
Vaj, kripe, piper

Pergatitja

Fillimisht pergatisim beshamelin dhe e perziejme me djathin dhe vezet. Lyejme taven me vaj dhe shtojme gjysmen e sasise se petave duke i sperkatur me vaj dhe uje sode, ose uje te gazuar. Hedhim masen e pergatitur, shtojme petet e tjera duke i sperkatur me vaj. Presim byrekun ne copa katrore dhe e pjekim ne furre te nxehte ne temperaturen 180 grade per 45 ose 50 minuta.

(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: